Накопичувальна система пенсійного страхування

Nakopichuval'na sistema pensіynogo strakhuvannya

Пенсійною реформою передбачено, що поряд з солідарною, повинна функціонувати обов’язкова накопичувальна система пенсійного страхування, пише газета “Експрес”. Днями заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір пояснив, що в перший рік її існування розмір внесків складе 2% заробітної плати на місяць. Але з часом він виросте до 7%.

Підрахуйте: якщо нинішній мінімальної зарплати розміром 3723 гривні протягом 35 років платити 2%, то на рахунку накопичиться 31 273 гривні. По зарплаті 10000 гривень можна буде відкласти на старість 84000 гривень. Якщо ж з “мінімалки” платити 7%, то через 35 років мати 109 456 тисяч гривень, з 10000 гривень – 294 000 гривен. “Участь у другому рівні буде обов’язковим для всіх застрахованих осіб, які сплачують внески до солідарної системи, – каже Лідія Ткаченко, провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України. – Але на старті системи, найімовірніше, уведуть віковий ценз для учасників, тому що люди старшого віку не встигнуть накопичити достатні кошти для призначення пенсій.

У статті 1 Закону “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” вказано, що учасниками стануть лише ті особи, яким на дату запровадження перерахування страхових внесків виповнилося не більше 35 років. А в пункті 9 прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” зазначено, що особи, яким на 1 січня 2019 залишилося менше 10 років до досягнення пенсійного віку, мають право прийняти рішення не платити страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування “.

Накопичувальна система передбачає, що сплачені до неї внески будуть направляти на інвестування, а не на виплату поточних пенсій, як це робиться в солідарній системі. На інвестовані внески нараховуватимуться відсотки, і при сприятливих обставинах цей дохід повинен уберегти гроші від інфляції, покрити витрати на адміністрування (оплата послуг адміністратора, компаній з управління активами, банків, аудиторів, ін.) І більше це забезпечити ще хоча б кілька відсотків реального доходу. Закон передбачає, що в рік запровадження розмір внеску складе 2%, кожний наступний рік він буде збільшуватися на 1% до досягнення 7% і в подальшому залишиться на цьому рівні.

Матеріал був переведений, і взятий з сайту:  http://www.expres.ua/news/2018/04/13/291198-potribno-znaty-obovyazkovu-nakopychuvalnu-systemu-pensiynogo-strahuvannya