Страхування життя в Україні

“Основною роллю страхування життя, є підвищення соціального захисту
населення, шляхом виплат грошових компенсацій у разі втрати здоров’я,
життя або працездатності, підвищення обсягу пенсій, шляхом виплат рент (аннуїтетів), а також забезпечення населення якісним медичним обслуговуванням”


У свою чергу, висока соціальна захищеність населення сприяє  підвищенню довіри до уряду, стабілізації політичної ситуації,  що можна вважати політичну складову розвитку страхування життя.

Але на даному етапі розвитку, ринок такого страхування в Україні,  істотно відстає від країн Європи, цифри говорять самі за себе.

На сьогодні, лідерами позиції серед видів страхування в Україні. займають, страхування здоров’я і страхування від нещасних випадків, медичне страхування, страхування майна, автострахування, страхування життя складає лише 4,6% від загального числа, що на порядок менше, ніж в країнах Європи.
Для Європейських страхових компаній, традиційно характерні найбільші збори від страхування життя. Причому це страхування являється пріоритетним, більш ніж в 5 разів
перевищує наступний за обсягами автострахування.


Споживчий попит на страхування життя зростає і в Україні, але, все ж ситуація змінюється далеко не стрімко, і пов’язано це не тільки з упевненістю людей, що якщо щось і трапиться, то точно не з ними, а й з тим, що на молодому українському ринку, відсутня довгострокова практика і досвід, у сфері страхування   життя.


 

Все-таки в нашій країні, все ще не сформований раціональний підхід, до питань фінансового
планування життя. До матеріальних цінностей (будинок, машина, дача) ми ставимся з належною відповідальністю (за статистикою, українці, крім обов’язкових страхових внесків, цілком готові витрачати на страхування майна), але ми не звикли грамотно розподіляти витрати, на цільові потреби (народження і виховання дітей, їх освіта і т.п.), або непередбачені обставини, в результаті яких годувальник
сім’ї може втратити здоров’я або життя, а його близькі можуть опинитися в складній фінансової ситуації.

У Великобританії, Італії, Франції та Німеччини, найбільш розвинених з точки зору страхування життя державах (саме на ці країни припадає понад 70% від загального обсягу премій зі страхування життя у всій Європі) напрацьований колосальний досвід, який сформував стандарти взаємовідносин страхувальника і страховика,
тут зосереджені компанії, з гарною репутацією, які десятиліттями спеціалізуються на цьому сегменті страхування, все це формує довіру громадян до програм страхування життя.

Весь досвід Європи в цій області напрацьовувався багато часу. Перші європейські договори зі страхування життя з’явилися в кінці XVII – початку XVIII ст. Їх запропонували компанії, які надавали послуги зі страхування морських вантажів, на додаток до страхування вантажу і корабля. Таким чином, серед судновласників набула поширення практика укладання контрактів, які не тільки захищали кораблі і товари що перевозились, а й страхували життя капітанів суден.

Різне ставлення європейців і українців, до программ страхування життя, слід шукати не тільки в історичних відмінностях.

На тлі економічної нестабільності, і більш низької якості життя українських громадян, цілком
з’ясовна ситуація, при якій страхування життя у нас не таке популярне, як в Європі.

Але поступово український ринок страхування, переймає європейські тенденції, і в підсумку ми прийдемо до більш зрілого відношення, до страхування життя, як прийшла і Європа, де за кілька століть розвитку ринку практика страхування життя стала звичайною.

Оценка 1Оценка 2Оценка 3Оценка 4Оценка 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...