Страхова накопичувальна пенсія в Україні

pensia finzah-info

Уряд України запускає з 2017р. другий рівень пенсійної реформи.

У такій пенсійній системі, держава буде виступати тільки в якості регулятора, або адміністратора, основна маса грошових коштів, буде зберігатися в спеціальних фінансових установах, таких як: як банки, страхові компанії життя і недержавні пенсійні фонди. За допомогою цих же фінансових інститутів, буде так само здійснюватися виплата пенсій.

Якщо людина накопичила достатньо коштів, він отримує право на довічну пенсію.Как правило її виплачує не Пенсійний фонд, а страхова організація, яку вибере пенсіонер. Він укладає з такою організацією договір, і фонд протягом десяти календарних днів повинен перевести страховикам всю суму, накопичену на той час на його пенсійному рахунку.
Всі подальші операції та управління грошима клієнта (в тому числі і їх примноження) виробляє вже страхова організація. Вона так само розраховує розміри виплат залежно від перерахованої суми і очікуваної середньої тривалості життя чоловіків і жінок в Україні.

Якщо сума яку людина накопичила недостатня, то всі кошти людині виплачуються одноразово. Гроші з накопичувальної системи є особистою власністю людини. І якщо він, не дай Бог, помре до виходу на пенсію, всі накопичені кошти будуть передані спадкоємцям.
На слайдах, зображений принцип роботи трирівневої накопичувальної пенсійної системи.